2. finálové kolo Českého poháru žákyň

PLAKÁT

V pátek 24. 2. jsme v poledních hodinách odjeli do námi již známého Bílovce, abychom se utkali o co nejlepší příčky druhé osmičky Českého poháru starších žákyň.  Čekaly nás tři dny plné volejbalu, zážitků, nových zkušeností…Tři dny strávené s těmi nejlepšími!

TJ Sokol Česká Třebová II – Volejbal Přerov 2:1 (-16,20,8)

Na tento zápas jsme se bohužel nedokázali pořádně rozcvičit, zkoncentrovat a takticky se na soupeřky připravit , protože jsme přijeli na poslední chvíli ( jak je naším zvykem :D). První set tedy prohráváme. Do dalšího setu jsme ovšem nastoupily s chutí soupeřky porazit a tak jsme zamakaly a hurá vyhráváme! Tiebreak bez větších problémů vyhráváme, ale je škoda, že nám soupeřky vzali set.

TJ Sokol Česká Třebová II – TJ Baník Příbram 1:2 (20,-18,-10)

Jako posledními soupeřkami pátečního dne byly holky z Příbrami, se kterými jsme se ještě doposud neutkali. V prvním setu hrajeme naší hru a vyhráváme. V druhém setu a tiebreaku se nám holt nedařilo nic, na co jsme sáhly. Kazíme podání, na síti ulejváme a prohráváme 1:2. Hloupé chyby nás tak připravily o výhru a my zklamaný odcházíme na večeři a doufáme v zítřejší lepší výkony.

TJ Sokol Česká Třebová II – ŠSK Bílovec     0:2 (-23,-25)

V sobotu byl naším prvním soupeřem Bílovec. Soupeřky hrají dobře a my s němi držíme krok až do koncovky, kde smolně prohráváme o nejmenší možný bodový rozdíl. V tomto zápase jsme měli smůlu a můžeme stěží pomýšlet na postupová místa.

TJ Sokol Česká Třebová II – Vavřinec Kladno 2:0 (12,20)

Dalšími soupeřkami byly holky z Kladna. Tento zápas jsme hráli to, co umíme a šetříme síly na další zápas.

TJ Sokol Česká Třebová II -BVC Chodov 1:2 (-21,22,-11)

Chodovačky asi nemohly jejich minulou prohru zkousnout, a tak se na nás řádně připravily, namotivovaly, poslouchali rady trenéra a v prvním setu nás porazili. My se ale nevzdáváme a do druhého setu nastupujeme přesvědčené soupeřky porazit. Bylo to sice těsné, ale výhra druhého setu je naše. V tiebreaku jsme je možná podcenily, ale dle mého názoru jsme jim tu výhru prostě podaly na zlatém podnosu. Zbytečnými chybami jsme prohráli 1:2.

TJ Sokol Česká Třebová II – TJ Slavia Hradec Králové 2:0 (23,11)

Celé rozlámané z včerejší noci, jsme brzo ráno nastoupily na hřiště proti Hradci. Věděli jsme, že pokud chceme skupinu udržet, budeme ze sebe muset vydat maximum. I přes drobné chybičky a vyhrocenou koncovku, kde bylo konečně štěstí na naší straně, první set vyhráváme! A udržení skupiny máme v kapse. Juchuuuuu!  Druhý set nebyla taková dřina jako ten předešlý. Atmosféra na hřišti byla uvolněná, protože jsme věděli, že už o nic nejde. Vyhráváme 2:0 a na příští kolo už máme od trenérů spaní na měkkých, pohodlných postelích jisté.

TJ Sokol Česká Třebová II – Volejbal Tábor 0:2 (-13,-21)

Tento zápas byl pro nás takový „zkušební“. I když jsme první set hrály fakt hrozně, tak jsme nic neřešily, zkoušely si nové herní kombinace a hrály prostě s chladnou hlavou. V druhém setu jsme chtěly soupeřkám ukázat, že v nás něco je a že nejsme žádný BÁBOVKY. I v „ nezákladní“ sestavě jsme hráli fakt dobře, ale ty koncovky noo… Snad příště.

Přestože tento víkend nebyl papírově vydařený jako předešlé kolo, hodnotíme kladně.

Autorka: Veronika Koubová

Hráčky: Lucka Farago, Sára Horská, Veronika Koubová, Barbora Koubová, Natka Kubátová, Martina Kubištová, Anežka Linhartová, Adéla Říhová, Vendy Vomáčková

Trenéři: J a J Koubovi