Český pohár žákyň 3. kolo Hradec Králové

20161210_112947

O víkendu 10. a 11. 12. 2016 se konalo 3. kolo ČP starších žákyň v Hradci Králové. Bylo to poslední kolo rozdělené na východní a západní skupinu. Na tomto turnaji se rozhodovalo o tom, kdo postoupí mezi 24 nejlepších týmů ČR.

Česká Třebová II měla jistotu postupu do hlavní soutěže zajištěnou díky výborným výsledkům v předcházejících dvou kolech. Hrát ale bylo o co. Do Hradce jsme jeli s cílem uhrát dostatečný počet bodů pro nasazení do druhé osmičky celorepublikového turnaje.

Hodnocení úspěšného víkendu pohledem kapitánky Natky Kubátové:

TJ Sokol Česká Třebová II – VO TJ Lanškroun 0:2 (17,7)
Po minulém vybojovaném postupu do první osmičky Českého poháru, nás tento víkend čekali nároční a herně kvalitní soupeři. Pořadatelské město pro tento víkend je Hradec Králové. Brzké ranní vstávání a dlouhá cesta, se podepsala hnedka v úvodním zápase proti Lanškrounu, zápas prohráváme 2:0.

TJ Sokol Česká Třebová II – VK Královo Pole 1:2 (-20, 19, -13)
Dalšími soupeři jsou hráčky z Králova Pole. Do zápasu jsme nastoupili až moc opatrně, a rozehráli jsme se až ke konci setu, ale to už bylo pozdě. První set tedy prohráváme. Do druhého setu nastupuje bojovně a set vyhráváme. Čeká nás tedy tiebreak a … prohráváme 13:15, ale jenom kvůli vlastním chybám a špatné domluvě na hřišti.

TJ Sokol Česká Třebová II – ŠSK Bílovec 2:1 (12,-22,12)
Naším dalším dnešním soupeřem je Bílovec. Minule nás porazil v tiebreaku a my jsme se rozhodli mu to tentokrát vrátit. A povedlo se – sice až v tiebreaku, ale vyhráváme 2:1.

TJ Sokol Česká Třebová II – TJ Sokol Frýdek Místek 2:0 (18,20)
Čeká nás poslední soupeř dnešního dne – Frýdek Místek. Proti Frýdku vyhráváme a tak si domů vezeme výhru.

TJ Sokol Česká Třebová II – TJ Slávia Hradec Králové 0:2 (23,20)
Druhý den ráno nás zase čeká brzké vstávání. První zápas nedělního dne máme proti domácím hráčkám. I když jsme si s sebou vezli fanoušky, Hradec jich má rozhodně více a tak sice jenom o kousek, ale bohužel prohráváme 2:0.

TJ Sokol Česká Třebová II – VK Prostějov 2:0 (20,21)
Na druhého nedělního soupeře, kterým je Prostějov, jsme se náležitě namotivovali. Celý zápas máme v režii my a zaslouženě vyhráváme 2:0. Týmová souhra je úžasná!

TJ Sokol Česká Třebová II – Volejbal Přerov 0:2 (19, 24)
Poslední zápas celého víkendu je proti Přerovu. Minule jsme Přerov porazili, ale tentokrát nám to vrací, a i když o malý bodový rozdíl, verdikt zní jasně 2:0.

Z celého nedělního turnaje si domů vezeme dostatek bodů, abychom se dostali do druhé osmičky ČP.

Po celém velmi náročném víkendu odjíždíme domů s pocitem dobře odvedené práce a s chutí a motivací do dalších soubojů.

Hráčky: Adéla Říhová, Anežka Linhartová, Martina Kubištová, Natálie Kubátová, Veronika Koubová, Lucie Farago, Vendula Vomáčková, Sára Horská, Venda Izáková, Adéla Tylšarová a Bára Vykydalová.