O NÁS

Historie oddílu volejbalu sahá až do roku 1932. Za dobu své činnosti se stali družstva oddílu sedmkrát Mistry České republiky ( z toho pětkrát v mládežnických kategoriích ) a je devítinásobným medailistou ( z toho sedmkrát v mládežnických kategoriích).  Již několik let je oddíl Sportovní základnou mládeže při ČOS a je zařazen do systému středisek ČVS – FoP. Historicky nejúspěšnější oddíl v České Třebové. Oddíl je desetinásobným vítězem okresní ankety o nejlepší kolektiv mládeže a trojnásobným vítězem v anketě dospělých. Dlouhodobě vyhodnocen jako nejlepší oddíl župy Pippichovi při ČOS.

Oddíl vychoval mnoho českých reprezentantů a extraligových hráčů a jejich řadami prošli např.( Pakosta, Mikyska, Šiller, Hýbl, Vodička, Ruffer, Vancl, Šmejkal, Broulík,Tuček, Kosla, Sychra, Žáček, Felgr, Kuliha, Mlčuch, Fořt, Chládek, Matějka ).

Největší devizou oddílu je stálá mládežnická základna a stálá návaznost oddílových družstev od nejmenší přípravky (přehazovaná, trojice, barevný volejbal, trojice) přes mladší žáky, starší žáky, kadety, juniory až po mužskou složku. Bohužel naše stálá účast v extraligách kadetů a juniorů vzala za své před několika lety odchody hráčů (mnohokrát zbytečnými) do nedalekého SVS Brno. V současné době má oddíl 113 členů.

Na jaře byl náš žákovský výběr na testech v Nymburce do dotovaného oddílu SpS, kde si nevedl vůbec špatně, družstvo skončilo z 26 testovaných družstev na 13.místě !!!

Oddíl dodal v posledních čtyřech letech (Č.Třebová – Brno) pět reprezentantů.

Oddíl pořádá stabilně turnaje mládeže, M-ČR ČOS (mladší žáci, přípravka), Memoriály E,Vydry a B.Berana pro starší žactvo.

Metodik oddílu L.Vašina byl pořadatelem dvou seminářů pro tělocvikáře ZŠ ve spolupráci s AŠSK, kterého se zúčastnilo 23 učitelů

V KCM pardubického kraje je ve výběru šest hráči. Trenérem KCM a asistentem jsou i trenéři našeho oddílu, L.Vašina ml. a st. (na memoriálu R.Myslíka 2012, 1.místo, 2013, 2.místo)

Trenéři mládeže oddílu jsou:  Lubomír Vašina st. – 1.třída, Martin Knížek – 3.třída, Petr Matějka – 3.třída, Michal Knížek – 3.třída, Miroslav Štorch – 3.třída, Ondřej Knížek – 3.třída, Aleš Renčin – 3.třída, Pavel Šulc – 3.třída, Marko Olejár – 3.třída,Alena Neubauerová – 3. třída, Lubomír Vašina ml. – 3.třída a Lukáš Halva