JUNIOŘI v 1. lize s Chocní vítězně – dvakrát 3:0

V neděli 18. září začala juniorská prvoligová sezóna. V minulé sezóně družstvo juniorů TJ Sokol Česká Třebová II obsadilo v této soutěži cekové 2. místo.

Družstvo českotřebovských juniorů ze Sokola II se utkalo v nedělním prvním kole nového ročníku soutěže v okresním derby s rivalem z nedaleké Chocně. Choceň přijela posílená o tři hráče z Velkého Meziříčí  (Žaba D., Juda P., Trybuček P.), kteří pravidelně hrají v extralize kadetů či juniorů, a tak se dal předpokládat tuhý boj, a to i proto, že derby jsou v tomto sportu stejně jako i v jiných vypjatá, vyhecovaná, … s nábojem a bojem o každý míč a bod. Naopak s choceňským družstvem nedorazili dva přestupivší (do Chocně) českotřebovští Kadlec J. a Skřivánek V. (původně z SK Geodézie Česká Třebová).

V prvním utkání jsme v prvním setu začali dobře zejména v útoku a v obraně na síti, kde jsme několikrát zablokovali smečaře Žabu a vyhráli několik dlouhých rozeher, které posílily naše sebevědomí a přidali nám na odvaze v útoku a i celkově na herním klidu. A i když jsme udělali několik chyb na servisu a občas pozlobil univerzál Juda a Žaba na smeči, pokračovali jsme v dobrém a koncentrovaném výkonu a set nakonec vyhráli 25:16. V dalších dvou setech jsme přidali ještě dobrý servis a díky horší přihrávce a nepřesnosti nahrávky soupeře jsme vyprovodili soupeřova nahrávače z kurtu, místo kterého do třetího setu nastoupil mladší ze sourozenců Žabových. I když tento trenérský tah zpřesnil nahrávku a protivník tak mohl přesněji útočit, tak se mu to díky dobře postavenému a účinnému bloku nedařilo. A pokud se útok dostal přes naši obrannou hradbu, tak jsme výborně bránili v poli a po setech 25:12 a 25:15 jsme zaslouženě zvítězili.

Druhé utkání mělo obdobný průběh, jen my jsme každý ze setů začali hůře, ale v podstatě jsme skóre otáčeli téměř ihned v náš prospěch, a to především přesným servisem a výbornou obranou v poli a na síti a po koncentrovaném výkonu jsme ho vyhráli (po setech 25:18, 25:15 a 25:14 ) 3:0, a zapsali tak plný počet šesti bodů do tabulky.

Na úvod sezóny podalo juniorské družstvo Sokola II kompaktní výkon s jistým servisem, dobrým útokem, dobrou obranou v poli a velmi slušným blokem, okořeněný několika překvapivými kombinacemi, a tak si celé družstvo zaslouží pochvalu za pěkný sportovní zážitek pro trenéry a i několik desítek diváků, kteří navštívili halu ZŠ v Nádražní ulici. Je potřeba připomenout, že ke kvalitnímu hernímu výkonu přispěla účast na předsezónním soustředění v Setině (spolu s družstvem VK Ostrava) a účast na přeboru ČOS ve Zruči nad Sázavou, který sloužil jako testovací předsezónní turnaj a ze kterého sokolské družstvo juniorů přivezlo stříbrné medaile.

Sokol Česká Třebová II a město Česká Třebová úspěšně reprezentovali (abecedně): M. Blažek, V. Bauman, D. Jaško, A. Král, P. Kaška, T. Olejár, A. Olejár, V. Tecl, O. Unzeitig, M. Vancl a R. Vovk.

Trenéři: Vašina L., Olejár M.