Kosa padla na kámen aneb úspěšný vstup do 1. ligy kadetek

IMG_2489

Obrázek 36 z 36

Na domácí půdě tělocvičny ZŠ Nádražní jsme v sobotu 23.9.2017 hostili favorita skupiny VO TJ Lanškroun. Kosu, která v loňské sezoně kácela jednoho soupeře za druhým a postup do extraligy kadetek tomuto družstvu unikl jen o vlásek.

Naše hráčky absolvovaly letošní důmyslně propracovanou přípravu do několika na sebe navazujících bloků. Od fyzického přípravy v ARMY stylu, přes psychologickou přípravu až po ochutnávku na vlastní kůži několika hodin tvrdé (drsné) přípravy ruské hokejové reprezentace. Tyto aspekty do sebe perfektně zapadly a za podpory dvou posil – Klárky a Šárky se po roce! podařilo nečekané – vyrobit kámen.

TJ Sokol Česká Třebová II  – VO TJ Lanškroun     3:1  (-19,19,22,14)

První set sice prohráváme, ale jakoby i diváci vycítili šanci dnes Lanškroun porazit. Ve druhém setu se nám povedly dvě několikabodové šňůry na servisu, na které už soupeřky nedokázaly zareagovat. Třetí set byl nejdramatičtější. Za stavu 23:21 vybírám druhý oddechový čas a po dvou svěle zakončených útočných kombinacích vyhráváme třetí set. V posledním setu soupeřky složily zbraně za stavu 22:14.

TJ Sokol Česká Třebová II  – VO TJ Lanškroun     0:3  (-22,-23,-22)

Do druhého zápasu nastupujeme bez hlavní nahravačky, které byla omluvena z rodinných důvodů. Nahrávky se ujala naše univerzálka Áďa, která opět odnahrávala bez chybičky. Bohužel v koncovkách rozhodla naše větší nesehranost. I přes prohru jsme odehráli skvělé utkání.