MČR žákyň, kvalifikační skupina B, Praha

20170409_102830

Družstvo žákyň odehrálo kvalifikační turnaj na MČR ve skupině B, kterou pořádal Olymp Praha od 7. do 9. 4. 2017.

Z osmičlenných skupin A (pořadatel Plzeň) a B (pořadatel Praha) postupovali první 3 družstva. Ze skupiny C a D (pořadatel Brno a Přerov) postupovali také 3 družstva, ale skupiny byly jen sedmičlenné. Bohužel jsme byli nalosovaní do české skupiny.

Kdeže volejbalová sláva moravských družstev je. Při pohledu na celkové pořadí družstev v Českém poháru jsou v popředí družstva česká a na chvostu družstva moravská. 

Vstup do turnaje nám nevyšel podle představ. Do prvního utkání proti Klatovům vlétneme a ujímáme se vedení 16:10. Pak ale soupeřky po dvou a tří bodové šňůře dotahují a nám dochází dech. Prohráváme první set a plány na postup se v takto vyrovnané skupině začínají rozplývat. Zjišťujeme, že Klatovy by se svým výkonem ve Varech stydět nemusely.

Stejně tak i Hradec Králové, který se do Varů neprobojoval. Nám známý soupeř, kterému se bohužel nepodařilo urvat set někomu z favoritů. V Českém poháru skončil Hradec na 11. místě.

Komentář Hradce Králové zde:

V zápase proti VK Karlovým Varům to bylo i na výhru, škoda takto promarněné šance.

Komentář KV zde:

Nejlepší výkony naše holky předvedly proti vítězkám skupiny Olympu B a Hlincovce. S domácími to byla sice prohra 0:2 (20,20) ale proti extraligovým smečařkám :-). Extraligové útočnice ve svém kádru měla i Hlincovka, kterou jsme v prvním setu v nervydrásající koncovce udolaly. Konečný stav 1:2 (-23,16,11).

I přes nepostup hodnotím herní projev družstva velmi pozitivně. Jednak výkony jednotlivých hráček jsou zápas od zápasu lepší, ale hlavně se zlepšila kolektivní souhra.

Hráčky: Lucka Farago, Sára Horská, Tereza Janderová, Veronika Koubová, Barbora Koubová, Natka Kubátová, Martina Kubištová, Adéla Říhová, Vendy Vomáčková

Trenéři: J a J Koubovi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.