MČR žákyň, kvalifikační skupina B, Praha

20170408_195146

Obrázek 13 z 13

Družstvo žákyň odehrálo kvalifikační turnaj na MČR ve skupině B, kterou pořádal Olymp Praha od 7. do 9. 4. 2017.

Z osmičlenných skupin A (pořadatel Plzeň) a B (pořadatel Praha) postupovali první 3 družstva. Ze skupiny C a D (pořadatel Brno a Přerov) postupovali také 3 družstva, ale skupiny byly jen sedmičlenné. Bohužel jsme byli nalosovaní do české skupiny.

Kdeže volejbalová sláva moravských družstev je. Při pohledu na celkové pořadí družstev v Českém poháru jsou v popředí družstva česká a na chvostu družstva moravská.

Vstup do turnaje nám nevyšel podle představ. Do prvního utkání proti Klatovům vlétneme a ujímáme se vedení 16:10. Pak ale soupeřky po dvou a tří bodové šňůře dotahují a nám dochází dech. Prohráváme první set a plány na postup se v takto vyrovnané skupině začínají rozplývat. Zjišťujeme, že Klatovy by se svým výkonem ve Varech stydět nemusely.

Stejně tak i Hradec Králové, který se do Varů neprobojoval. Nám známý soupeř, kterému se bohužel nepodařilo urvat set někomu z favoritů. V Českém poháru skončil Hradec na 11. místě.