Skvělé 2. místo juniorů z přeboru ČOS ve Zruči nad Sázavou.

Ostrá letošní sezóna začala juniorům Sokola II v sobotu 10. září 2016 přeborem ČOS v městské hale futsalového Benaga ve Zruči nad Sázavou. Zde se sešlo 5 sokolských juniorských družstev – z Brna, Pardubic, Mnichova Hradiště, Šlapanic a v neposlední řadě i zástupců z České Třebové II.

K utkáním jsme odjížděli nekompletní s 8 hráči, a to ve složení M. Blažek, V. Bauman, D. Jaško, A. Král, T. Olejár, V. Tecl, M. Vancl a R. Vovk. Bohužel chyběli L. Vašina, který byl v Polsku na přípravných utkáních s extraligovým družstvem mužů VK Ostrava, za který bude v této sezóně nastupovat na postu druhého nahrávače, a dále O. Unzeitig a J. Jirásek z důvodu účasti na reprezentačním srazu.

Čekala nás čtyři kvalitní utkání, která měla prověřit naši kondici a připravenost na letošní sezónu. První utkání proti družstvu z Pardubic jsme celkem kontrolovaně dovedli do vítězného konce 2:0, nicméně volejbal to byl pohledný z obou stran. V dalším utkání s bojovným Mnichovým Hradištěm jsme dobře bránili a ještě lépe útočili, a tak se výsledek 2:0 pro česko-třebovské opakoval . Třetí utkání se Šlapanicemi zcela jasně opanovalo naše družstvo a s asi nejslabším soupeřem si poradilo i s náhradníky v základní sestavě hladce a jednoznačně. Poslední utkání s Brnem bylo v podstatě finále a bojem o přeborníka ČOS. Bohužel zřejmě pod dojmem, že soupeř v souboji s Pardubicemi ztratil bod (Brno zvítězilo v tiebreaku 2:1), naši kluci podcenili začátek utkání a už se jenom vezli, set jsme prohráli 25:18. V druhém setu jsme zlepšili příjem a obranu v poli, ale moc se nám nedařilo na síti a po několika nevynucených chybách jsme ho prohráli 25:22, tedy pro nás konečné 2. místo.