Soustředění 2016 (pohledem Lucky R.)

táborV pondělí 22.8 jsme se všechny (9 starších žákyň a 2 děvčata z přípravky) sešly na nádraží v České Třebové, aby jsme společně se staršími žáky, kadety a juniory odjeli na šestidenní soustředění do Ostravy Setiny, které jsme mimo volejbalisty ze Třebové absolvovali i s extraligovými hráči z Ostravy.
Dlouhou cestu vlakem a následně i autobusem jsme si krátili sdělováním zážitků z prázdnin, bylo veselo jako vždycky a tak nám cesta rychle utekla.
Po přijezdu na místo a pohledu na  příbytky, které se měly stát našim domovem zavládlo hrobové ticho. Myslím, že maličké dřevěné chatičky, ve kterých nebyla ani zásuvka, natož signál, nebo dokonce wi-fi nečekal nikdo. Chvilku nám to sice trvalo, ale aklimatizovaly jsme se a začaly se seznamovat s novými lidmi.
Kromě 4 tréninků každý den (výběhy, posilování, hřiště,…) jsme (možná i díky chatkám) trávili každou volnou chvilku venku na hřišti, neboť nebylo nic, co by nás drželo uvnitř chatek. Žádný signál, žádný internet, vybité telefony = žádná elektronika, která nás normálně nutí sedět doma a staví neviditelnou bariéru mezi lidmi. Nic takového tam nebylo a bylo to víc než dobře. Mnohé z nás si tam mohly zažít svůj první opravdový tábor s nočními hlídkami plný smíchu, seznamování se s novými přateli, úžasných zážitků a hlavně sportu,  který nás všrchny baví a spojuje – volejbalu.
Tréninky byly pořádná dřina, všichni jsme si mákli, ale pro nás byly důležité i chvilky volna, které nás dokázaly ještě víc stmelit. Ačkoliv celou dobu panovala dobrá, pohodová nálada, když přišel čas tréninku, všichni zaťali zuby a vydali ze sebe maximum. Takové nasazení které jsem mohla vidět (ne jen u holek) mě ohromilo. Byla znát obrovská disciplína a respekt k trenérům, kteří očividně dobře ví co dělají, protože to s dětmi opravdu umí.
Nesmím také zapomenout zmínit přístup kluků. Ačkoliv všichni kluci patří do týmů, které se pohybují na nejvyšších příčkách těch nejvyšších republikových soutěžích, nechovali se k nám vůbec povýšeně, ani namyšleně. Na opak. Jejich přístup k ostatním lidem a hlavně k volejbalu mě zaujal a inspiroval.
Myslím si, že budu mluvit za všechny holky, když řeknu, že tohle soustředění nám dalo mnohem, mnohem víc než jen fyzičku, byla to zkušenost která se nezapomíná a na kterou budeme s radostí celý život vzpomínat.
Byla to zkrátka BOMBA, která nás perfektně připravila a nastartovala na novou sezonu. Lucie Rybková

Soustředění se zúčastnilo přes 60 dětí. Z našeho oddílu družstva:

přípravka chlapci/dívky, mladší žáci, starší žáci/žákyně, kadeti/kadetky, junioři.

Hlavní trenér Lubomír Vašina

MUDr. Marko Olejár, Jitka Koubová, Jiří Kouba

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.