Úspěšné vystoupení kadetů v 2. kole nejvyšší volejbalové soutěže – extralize.

Druhým kolem pokračovala o víkendu 22. a 23. října pro družstvo kadetů TJ Sokol Česká Třebová II nejvyšší volejbalová soutěž – extraliga. Tentokráte jsme cestovali do krajského města Jihočeského kraje, do vzdálených Českých Budějovic. Po zdlouhavé cestě a ubytování se v „Penzionu 4 dvory“ jsme vyrazili do haly Jihostroje k utkáním, ve kterých nás čekalo družstvo z Brna, VK Karlovarsko (vystupující pod názvem VK Ostrov), domácích Českých Budějovic a z Příbrami.

Sobotní zápolení začalo utkáním s družstvem z Brna, které jsme v poklidném tempu vyhráli 3:0 po setech 25:15, 25:16 a 25:17. Utkání stejně jako druhé v pořadí s Ostrovem (jinak VK Karlovarsko) bylo bez emocí, hráli jsme koncentrovaně a to, co stačilo, bez zbytečného plýtvání silami, tedy efektivně. V koncovce obou utkání si zahráli i kluci z lavičky a jak lze vytušit i druhé utkání jsme vyhráli 3:0, a to celkem pohodově po setech 25:18, 25:9 a 25:17.

Turnaj pokračoval v neděli úvodní bitvou s družstvem domácích z Českých Budějovic. Tento zápas měl zcela odlišnou kvalitu. My jsme bojovali o každý míč, ale místy (zejména chybami na servisu ve druhém setu) jsme domácím pomohli. Hra byla celkem vyrovnaná, škoda jen, že v koncovkách setů se v chybách přidali na stranu domácích i oba rozhodčí a ulehčili Budějovicím vítězství 3:1 po setech 25:19, 25:12, 20:25 a 25:21.

Posledním utkáním s Příbramí vyvrcholil extraligový turnaj skupiny. Nastoupili jsme proti rychle hrajícímu družstvu, kde se střídaly útoky z obou kůlů, středem, …, po střelených nahrávkách. Nicméně po krátké chvilce jsme si na tento herní styl zvykli (ten nám není cizí ani z našeho účinkování v ČP před dvěma lety) a začali tyto pokusy celkem účinně eliminovat dobře postaveným blokem nebo celkem dobrou hrou v poli. První set jsme vyhráli i k překvapení příbramských 25:18. Bohužel ve druhém setu přestal fungovat servis, který se stal neúčinným, a Příbram nám prohru z prvního setu vrátila 20:25. Třetí a čtvrtý set byl kopií prvních dvou – ve třetím vítězíme 25:18 a čtvrtý prohráváme 17:25. Rozhodl tiebreak, ve kterém jsme začali lépe a vedli jsme 2:0, pak prohráváme 6:4 a následně točíme strany za stavu 8:6 pro nás, za stavu 14:12 kazíme servis a za stavu 14:13 naše libero vyhodilo servis soupeře do zámezí. Postupně ztrátujeme, ale nakonec prohráváme 17:19. Škoda a velká, nicméně v konečném důsledku i bod z tohoto souboje stačí na druhou pětku (a 9. místo z dvaceti)  v příštím extraligovém turnaji.

Extraliga druhé nejlepší pětky bude pokračovat turnajem v Ostravě ve dnech 12. -13. listopadu 2016, ve kterém se utkáme s družstvy z Frýdku Místku, Duklou z Liberce, VK Ostravy a Příbramí.

Sokol Česká Třebová II a město Česká Třebová úspěšně reprezentovali (abecedně): M. Blažek, D. Jaško, J. Jirásek, P. Kaška, A. Olejár, T. Olejár, V. Tecl, O. Unzeitig, R. Vovk.

Trenér: Olejár M.