Vynikající výkon kadetů Sokola II v extralize – nejvyšší republikové soutěži.

Další v pořadí, již 5. kolo, nejvyšší republikové soutěže extraligy kadetů pořádal pro skupinu C i s účastí družstva TJ Sokol Česká Třebová II oddíl ze severu Čech – Liberec ve dnech 21. a 22. ledna 2017.

V 5. kole nás v roli soupeřů postupně čekala družstva TJ Slavia Liberec, TJ Nový Jičín, TJ Spartak Velké Meziříčí a SK Volejbal Ústí nad Labem. Papírovým favoritem byl jednoznačně TJ Spartak Velké Meziříčí, který byl v minulých sezónách opakovaně účastníkem v play-off soubojích.

Naše družstvo začalo porci soubojů v 1. sobotním utkání proti domácímu družstvu z Liberce. Po zdlouhavé cestě jsme začali vlažně a první set prohráváme 20:25. Po poradě mezi sety a požadavku důsledného dodržení taktických pokynů ze strany trenéra celý souboj otáčíme a po setech 25:20, 25:14 a 25:22 celé utkání vyhráváme 3:1.

Druhým v pořadí byl TJ Nový Jičín. V celkem pohodovém tempu jsme vyhráli prví dva sety 25:16 a 25:17. Zřejmě pod dojmem klidného průběhu utkání jsme polevili a po zbytečných chybách v koncovce třetí set prohráváme 25:27. Po koncentrovaném výkonu ve čtvrtém setu bez problémů ukončujeme celý zápas výhrou 25:17. Sobotu tak končíme na 2. místě v tabulce a ztrácíme na Velké Meziříčí jeden jediný set.

Nedělní program pro nás začíná právě soubojem se spolufavoritem skupiny Velkým Meziříčím. Kluci se na zápas od večera těšili a hecovali a po krátké taktické poradě nastupujeme celkem dobře připraveni s chutí zvítězit. Chuť do hry a hlad po vítězství z naší strany byl patrný již od úvodních balónů při obětavých zákrocích v poli. Utkání po skvělém výkonu a dodržení taktických pokynů od trenéra vyhráváme po setech 25:16, 25:23 a 25:20 poměrem 3:0 na sety a rodí se šance na postup do vyšší skupiny B z prvního místa.

V posledním zápase proti Ústí nad Labem vedeme rychle po setech 25:14 a 25:17 2:0 na sety a vzhledem k vývoji ostatních utkání nám to již stačí na postup z prvního místa, a tak ve třetím setu pouštíme do hry náhradníky a po individuálních chybách prohráváme 25:23. Sestava se v posledním setu vrací k původnímu složení a lehce vyhráváme 25:17. Tím je zpečetěn náš postup do skupiny B z prvního místa a vylepšujeme tím i svoji pozici v celkové extraligové tabulce, kde jsme poskočili na 11. místo ze dvaceti účastníků a pohybujeme se tak v klidných vodách, kdy je již před posledním kolem jasné naše setrvání v této soutěži i v následující sezóně bez nutnosti obhajovat svoji příslušnost v  extralize formou barážových bojů.

Díky za to patří hráčům, kteří na turnaji reprezentovali oddíl TJ Sokol Česká Třebová II a město Česká Třebová: Tomáš Olejár, Martn Blažek, Ondřej Unzeitig, Vojtěch Tecl, Daniel Jaško, Jiří Jirásek, Petr Kaška a Robert Vovk.                                                                               

Trenér: MUDr. Marko Olejár

PS: Velké díky patří i firmě FORD VM a zejména panu Limberskému z Vysokého Mýta za zapůjčení dodávkového motorového vozidla FORD Custom.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.