Žákyně na Českém poháru v Plzni

20170325_165817

odkaz na více fotek: díky panu fotografovi z Hradce 🙂

V pátek 24.3.2017 jsme v 8:15 vyjeli vlakem směr Plzeň. Cesta byla dlouhá, ale po přestupu v Praze to uteklo celkem rychle. Po příchodu k hale jsme si 2x spletli vstup, ale na konec jsme vešli i správnou nohou. Šatnu jsme sdíleli s Olympem Prahou B a Kometou Praha. Byli jsme tu první, takže jsme si vybrali nejlepší místa a pořádně se připravili na první zápas, který nás čekal asi za hodinu.

1.zápas:

TJ Sokol Česká Třebová II – TJ Sokol Frýdek-Místek (2:0)

První set jsme hrály dobře, ale dělaly jsme hodně zbytečných chyb na podání. Frýdek se nás celý set držel. Měl dobré podání, kterým nás často bodově dohnal, ale v koncovce jsme zabojovaly a vyhrály ji 25:23.

V druhém setu jsme už nepovolily a držely si nad Frýdkem náskok. Ten potom přestal úplně hrát a tím jsme vyhrály 25:11

2.zápas:

TJ Sokol Česká Třebová II – TJ Lokomotiva Plzeň  (0:2)

V prvním setu nás 2x zařízl rozhodčí balóny, které měly být jasné pro nás. Holky z Plzně se toho chytly a rozdrtily nás podáním. Prohrály jsme 12:25

V druhém setu jsme se jich celkem dlouho drželi, ale také jsme prohrály 17:25

Po zápasech jsme si sbalili věci z šatny a šli na ubytování. Cestou jsme si zpívaly písničky a byla skvělá atmosféra. Ubytování nebylo tak špatné. Určitě lepší než spát na zemi s karimatkou, která je ještě tvrdší než zem. Večeře byla dobrá. Někomu chutnala, někomu ne. Večerku jsme měli v 10h. Na postelích se krásně usínalo.

Ráno jsme měli sraz v 7:30 na snídani. To brzké vstávání je hrozné. Ale na první zápas jsme byly zcela připraveny.

3.zápas: TJ Sokol Česká Třebová II – BVC Chodov (1:2)

Proti Chodovu jsme už jednou hrály. Věděli jsme jak hrají, ale měly s sebou posily. Ale i tak nás nezastrašily a v tibreaku jsme prohrály 9:15.

4.zápas:  TJ Sokol Česká Třebová II – Olymp Praha B (1:2)

Proti Olympu jsme v prvním setu prohrály, ale v druhém jsme se kously a vyhrály ho. Pro nás ale smůlou byly dnešní tiebreaky. I tento prohrály.

5.zápas: TJ Sokol Česká Třebová II – Bílovec  (2:0)

Proti Bílovci jsme nastoupily sebevědomě, ale po několika našich chybách, se soupeřky rozehrály. Naštěstí jsme to ustály a oba dva sety vyhrály.

Po posledním zápasu s Bílovcem jsme se rádoby vydali na procházku, která měla 10km. Ale navštívili jsme pivovar. Moc hezky to tam vonělo po sládku. Šli jsme kolem stadionu Viktorky a taky se tam běhal maraton. Mají to tam moc krásně udělané. Přitom jsme měly přes repráček puštěný nahlas písničky, takže každý věděl, že Třebová jde. Po navštívení náměstí jsme šly přes Mc´donald na pokoje. Večer jsme hned usnuly, protože procházka byla vyčerpávající a taky se posouval čas.

Ráno jsme měli všichni naspěch, posouval se čas a my museli balit. Trochu jsme zmatkovali a podařilo se jednomu z nás zabouchnout si klíče. Asi 4x jsme byli za správcem pro náhradní klíče, ale ten nebyl schopný nám dát ten správný. Nakonec jsme ale všechno stihli a teď to je jen dobrá vzpomínka.

6.zápas: TJ Sokol Česká Třebová II – TJ Slavia Hradec Králové (2:0)

Proti Hradci byl zápas celkem v klidu. Myslím, že jsme to zvládly dobře.

7.zápas: TJ Sokol Česká Třebová II – Kometa Praha A  (0:2)

Nevím, co se stalo, ale proti Kometě nám to nějak nešlo. Zápas jsme prohrály.

Po zápase jsme se sbalili, abychom po vyhlášení mohli hned na vlak. Skoro celou cestu jsme běželi a potom hrozně zmatkovali na nádraží, ale nakonec jsme to stihli. Když jsme přestupovali v Praze bylo hezky, ale moc jsme se tam nezdrželi. Cestou do Třebové jsme jeli v Tichém vagónu, což pár z nás pochopilo až když jsme vystoupili.

Celý víkend hodnotím kladně. Celkově v Českém poháru jsme skončili 12 a to si myslím, že na malé město s 8 hráčkami je to dost dobré. Moc mě to bavilo a už se těším na další turnaj.