Další úspěch českotřebovských juniorek

Krajský volejbalový svaz Pardubického kraje uspořádal další ročník Poháru hejtmana. Vzhledem k tomu, že pro naše juniorky již sezona 1.ligy skončila ( až poslední kolo rozhodlo o tom, že do kvalifikace o extraligu v příští sezoně postoupila dvě brněnská družstva – i tak obrovský úspěch tohoto mladého kolektivu, který i další sezonu může pokračovat v prakticky nezměněné sestavě ) to bylo vítané prodloužení soutěžní sezony. Perfektně připravený turnaj byl organizačně rozčleněn do dvou hracích dnů ( 9. a 23. března 2014 ) s tím, že prvního kola se zúčastnilo celkem 8 družstev ve dvou skupinách a 5 nejlepších postupovalo do druhého hracího dne, kde se systémem každý s každým bojovalo o vítězství a putovní pohár. Naše juniorky vstupovaly do tohoto turnaje s obavami, co udělá věkový rozdíl (náš je 17,5 roku) a jestli budeme schopni konkurovat ženským družstvům. Obavy se nepotvrdily a první hrací den jsme vyhrály svoji skupinu, kdy o vítězství rozhodovala zkrácená hra proti družstvu Litomyšle a tak s přehledem postoupily do finále.

V neděli 23. března se v krásném prostředí chvaletické haly uskutečnilo finále Pardubického kraje za účasti družstev Žichlínku, Pardubic, Litomyšle, Slatiňan a našich juniorek. První zápas s Litomyšlí juniorky zvládly na výbornou a soupeře přehrály ve dvou setech. Ve výborných výkonech pokračovaly i v dalších zápasech proti Slatiňanům a Žichlínku, kterým opět nepovolily uhrát ani jeden set. Poslední utkání bylo i finálem celého turnaje, protože ani Pardubice do té doby neprohrály. Naše juniorky vstoupily do utkání špatně, kupily chybu na chybu a rychle prohrávaly 16:8. Od tohoto stavu přestaly chybovat a podařilo se jim set ještě vyhrát. Další set již byl jednoznačnou záležitostí našich juniorek a tak vlastně celý turnaj neprohrály ani jeden set a s přehledem vyhrály celý turnaj a tím se i kvalifikovaly do společného turnaje Pardubického a Královéhradeckého kraje, který se uskuteční 6. 4. 2014 opět ve Chvaleticích.

Úspěch našich juniorek na tomto turnaji byl umocněn i tím, že nahrávačka  Klára Dvořáková byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje a mladé družstvo dokázalo, že může konkurovat na krajské úrovni i starším družstvům.