JAK STARŠÍ ŽÁKYNĚ K UDRŽENÍ SKUPINY A PŘIŠLY

20170205_135426

V neděli 5.2.2017 jsme pořádali KP starších žákyň na ZŠ Nádražní. Jednalo se o šesté kolo Krajského přeboru žákyň. Do konce soutěže chybí ještě 4 kola, což při pohledu do celkové tabulky naznačovalo, že pokud bychom se ještě chtěli poprat o titul přeborníka kraje, musíme dnes skupinu vyhrát. Ale ejhle. Pět dnů před tímto turnajem ulehávají s teplotami a kašlem 4 hráčky (Natka, Sára, Mářa a Vendy). Situace je kritická, proto povoláváme zálohy z Moravské Třebové (Venda a Adéla) – holky děkujeme! Situace je o to horší, že musíme řešit stěžejní post – nahravačku. Štěstí v neštěstí máme v tom, že po horečkách se z lyžařského výcviku vrací Lucka Rybková, která sice tréninky před turnajem vynechá, ale na zápas je k dispozici. Sestavu 7 žákyň a jednu hráčku z přípravky máme. Teď už jen čekat, s jakou sestavou dorazí soupeřky…

TJ Sokol Česká Třebová II – VO TJ Lanškroun 0 : 2 (9, 15)
Holky z Lanškrouna přijely kompletní. Za 42 minut nebylo co řešit. Lanškroun má titul přeborníka v kapse – gratulujeme. V našem družstvu bohužel převládá chaos a zmatky. Na hřišti máme problém se vším, hra je nepřesná a není ani co koučovat. Jen čekám na konec zápasu.

LA – ČT  2:0 (13, 17)
ČT – SY 2:1 (-21,21,15)
SY – LA 0:2 (23, 9)

TJ Sokol Česká Třebová II – Č. T.         2 : 0 (25, 23)
Nad naším družstvem se stahují mračna. Čekají nás dva zápasy, ve kterých se rozhodne o sestupujícím do B skupiny. Nastupujeme proti ČT, která nepřijela v nejsilnější sestavě a pak proti Svitavám, které jsou také oslabeny. Začínáme v kabině rozdáním úkolů a motivací. Stačí vyhrát dva sety nad Třebovou a jsme zachráněni. Více než volejbalově, jsme vyhráli spíše silou vůle. Několikabodový náskok, který si vždy vypracujeme, vzápětí lehce ztrácíme. Není se čemu divit. Na svém postu hrají jen 3 hráčky (Anež, Lucka a Verča). Pochvalu zaslouží Lucka R. za bojovnost a klobouk dolů za předvedený výkon Lucko. Absence treninků nebyla až tak znát na technice, ale na fyzičce. Poslední míče zápasu odehrává s křečí v noze.

TJ Sokol Česká Třebová II –  TJ Svitavy 0 : 2 (10, 13)
Proti družstvu Svitav, už není o co hrát. V celkové tabulce už lepší ani horší být nemůžeme a do příštího kola je skupina A udržena výhrou nad Třebovou. Holky bez motivace předvedly výkon podobný tomu proti Lanškrounu. Šanci na hřišti dostává i Barča, která se i několikrát perfektně zapojila do rozehrávky, což vidím jako jediné pozitivum tohoto zápasu.

Další kolo pořádáme opět na ZŠ Nádražní a to již tuto neděli.

Výsledky soutěže Krajský přebor starší žákyně

5. 2. 2017 Č. Třebová II., Polička, Svitavy

A                     B                   C
1. LA A       1. DÚ            1. MT
2. SY B      2. PO             2. SY A
3. ČT II.     3. LA B           3. LET
4. ČT          4. PA

Družstvo Žichlínku se pro nemoc nezúčastnilo – bez bodu.
Další kolo se hraje 12. 2. 2017.
A skupina: pořadatel Č. Třebová II.: ČT II., LA A, SY B, DÚ
B skupina: pořadatel Polička: ČT, PO, LA B, MT
C skupina: pořadatel Žichlínek: PA, ŽI, LET, SY A

Celkové pořadí:
1. LA A 81b
2. ČT II. 68
3. ČT 54
4. DÚ 54
5. SY B 52
6. PO 42
7. LA B 33
8. SY A 27
9. PA 26
10. MT 22
11. ŽI 13
12. LET 7

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.